Български | Català | Deutsche | Hrvatski | Čeština | Dansk | Nederlandse | English | Eesti keel | Français | Ελληνικά | Magyar | Italiano | Latviski | Norsk | Polski | Português | Română | Русский | Српски | Slovenský | Slovenščina | Español | Svenska | Türkçe | 汉语 | 日本語 |
B

bnsp.net

Registreret
Skærmbillede bnsp.net
Skærmbillede af hjemmesiden
Sideanalyseopdateringsdato: 2026/06/04 05:32:30
Sidste whois opdateringsdato: 2026/06/04 05:26:16
Domænestatus
Registreret
Betalt indtil
30.01.2027
Tilgængelig fra
01.03.2027
SEO-score
81.51%
119
Score opnået
146
Maksimal score

Hovedoplysninger

ℹ️
Titel: Sertifikat BNSP Resmi: Panduan, Pelatihan, & Perpanjangan | bnsp.net
Beskrivelse: Urus Sertifikat BNSP dengan mudah. Ikuti panduan resmi, cara mendapatkan, pelatihan bersertifikat, dan proses perpanjangan cepat hanya di Bnsp.net bnsp.net
Nøgleord: ukendt
Sidekodning: utf-8
Side filstørrelse: 152 KB

Serverinformation

🖥️
IP: 172.67.205.28
Http server: cloudflare
Kodning: utf-8
Drevet af: php/7.4.33

Metatags liste

🏷️

Interne links

🔗

Eksterne links

🌐

Whois information

📄
domain_name: bnsp.net
update_date: 2026-01-21T03:04:45Z
update_time: 1768964685
creation_date: 2024-01-30T23:25:22Z
creation_time: 1706657122
expiration_date: 2027-01-30T23:25:22Z

Whois rå data

📋
            Domain Name: BNSP.NET
Registrar: CV. Jogjacamp
Domain Status: client transfer prohibited
Creation Date: 2024-01-30T23:25:22Z
Registry Expiry Date: 2027-01-30T23:25:22Z
Updated Date: 2026-01-21T03:04:45Z
Name Server: HATTIE.NS.CLOUDFLARE.COM
Name Server: RODRIGO.NS.CLOUDFLARE.COM
REGISTRAR Contact: CV. Jogjacamp
>>> Last update of RDAP database: 2026-06-04T05:26:16Z

Robots.txt

🤖
			User-agent: *
Allow: /
Allow: /karir-tools

Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/news.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/skema_masjid.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/page.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/blog.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/skk.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/sbu.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/kamus.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/skema.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/skema_bidang.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/subsektor.xml
Sitemap:https://bnsp.net/sitemap/link.xml        

SEO revision

🔍

Teknisk SEO

Svarkode
200
Status 200 OK - siden indlæses korrekt.
Tegnkodning
Page: utf-8, Header: utf-8
Tegnkodning konsekvent mellem HTML og overskrifter.
Sidestørrelse
155832 bytes
Sidestørrelse acceptabel til hurtig indlæsning.
!
Ressourcer
82 total
For mange ressourcer. Optimer og kombiner filer for bedre ydeevne.
Hreflang Tags
3 hreflang tags
Hreflang-tags fundet til flersproget SEO.
Robots.txt
Exists
Robots.txt-fil fundet.
Sitemap
Declared in robots.txt
Sitemap erklæret i robots.txt.
HTTPS
Yes
Sikker HTTPS-forbindelse aktiveret.
Kompression
zstd
Gzip eller Zstd-komprimering aktiveret for hurtigere indlæsning.
Caching
max-age=2678400
Cache-kontroloverskrifter er korrekt indstillet.
Sidehastighed
0.69 ms
Fremragende læssehastighed.

On-Page SEO

!
Titel
Sertifikat BNSP Resmi: Panduan, Pelatihan, & Perpanjangan | bnsp.net
Titlen er for lang. Reducer til 30-60 tegn for at undgå trunkering.
Meta beskrivelse
Urus Sertifikat BNSP dengan mudah. Ikuti panduan resmi, cara mendapatkan, pelatihan bersertifikat, dan proses perpanjangan cepat hanya di Bnsp.net bnsp.net Lenght:155
God metabeskrivelseslængde (100-160 tegn).
H1 Overskrift
1 found - "Sertifikat Profesi BNSP — Bukti Kompetensi yang Diakui Nasional"
Godt - enkelt H1 overskrift fundet.
Ordtælling
1123
God indholdslængde (500-2000 ord anbefales).
!
Kanonisk tag
Tilføj kanonisk tag for at forhindre duplikatindholdsproblemer.
Duplicate Meta
[]
Ingen duplikerede metatags fundet.
Nøgleord
Meta søgeord er valgfrie (bruges ikke af større søgemaskiner).

Indhold og UX

Sprog
id
Sprog attribut korrekt indstillet.
!
Billeder
38 total, 7 missing ALT
Tilføj ALT-tekst til billeder for tilgængelighed og SEO.
Udsigtsport
width=device-width, initial-scale=1, shrink-to-fit=no
Viewport-metatag korrekt indstillet til mobilenheder.
Åbn Graph
All OG tags present.
Alle væsentlige OpenGraph-tags til stede.
Strukturerede data
2 JSON-LD scripts
Strukturerede data (JSON-LD) fundet.

Yderligere tjenester

💎