Български | Català | Deutsche | Hrvatski | Čeština | Dansk | Nederlandse | English | Eesti keel | Français | Ελληνικά | Magyar | Italiano | Latviski | Norsk | Polski | Português | Română | Русский | Српски | Slovenský | Slovenščina | Español | Svenska | Türkçe | 汉语 | 日本語 |
V

vitrinagrez.ru

Înregistrat
Captură de ecran vitrinagrez.ru
Captură de ecran a site-ului

Despre proiectMagazin online vitrinagrez. rueste resursa oficială a salonului de instalații sanitare Greza din Chelyabinsk. Proiectul se poziționează ca o platformă pentru achiziți...

Data actualizării analizei paginii: 2026/02/23 06:41:32
Data ultimei actualizări whois: 2026/07/15 08:31:30
Starea domeniului
Înregistrat
Plătit până
24.09.2026
Disponibil de la
26.10.2026

Descrierea site-ului web

📝

Despre proiect

Magazin online vitrinagrez. rueste resursa oficială a salonului de instalații sanitare Greza din Chelyabinsk. Proiectul se poziționează ca o platformă pentru achiziționarea de corpuri sanitare la cel mai bun preț, unde se pune accent pe combinația dintre calitate și preț. Compania susține că este în afaceri de peste 18 ani, ceea ce reprezintă un argument semnificativ de încredere în nișa de reparații și construcții.

Site-ul funcționează nu doar ca o vitrină, ci și ca un instrument pentru o soluție cuprinzătoare la problemele legate de amenajarea unei băi. Aici puteți găsi tot ce aveți nevoie: de la instalații sanitare în sine la accesorii și componente. O atenție deosebită este acordată consultărilor - clienții pot conta pe asistență în alegerea produselor, inclusiv servicii de studio de design pentru proiectarea plăcilor asistată de computer.

Directii principale

Asortimentul magazinului acoperă aproape toate categoriile de echipamente sanitare. Catalogul cuprinde:

  • Articole sanitare:toalete, bideuri, chiuvete.
  • Căzi:inclusiv modele cu hidromasaj, care pot fi încercate direct în salon.
  • Zone de duș:cabine, garduri și tăvi.
  • Robinete și suporturi încălzite pentru prosoape:inclusiv modele moderne din oțel inoxidabil și alte materiale.
  • Mobilier de baie:suporturi, dulapuri (de exemplu, seria Victoria Nord Ice Edition).
  • Instalare și accesorii:kit-uri complete pentru instalare și funcționare.

O parte importantă a ofertei este colaborarea cu mărci specifice. Site-ul prezintă produse de la producători precum Roca, Jacob Delafon, Gala, Kolpa-San, Aqwella, Comforty, Aquaton, Margroid. Acest lucru permite cumpărătorilor să se concentreze pe furnizori dovediți, de la segmente bugetare până la segmente premium.

Caracteristicile site-ului

Caracteristica principală a proiectului este integrarea catalogului online cu experiență de lucru reală. Site-ul conține nu numai liste de prețuri, ci și o secțiune cu articole utile și sfaturi pentru alegere. De exemplu, se discută nuanțe tehnice precum nivelul ieșirii de canalizare (se recomandă nu mai mult de 6 cm de podea), caracteristici de îngrijire a căzilor acrilice sau avantajele gresie porțelană.

Interesant, site-ul folosește în mod activ recenzii de la clienți reali pentru a confirma calitatea serviciului. Textul menționează anumiți angajați: managerii Alexander, Pavel, Yaroslav, Danil, Anna, Olga, precum și instalatorul Evgeniy și designerul Maya. Clienții laudă nu doar sortimentul, ci și posibilitatea de a atinge produsul, de a încerca o cadă cu hidromasaj, precum și viteza de livrare chiar și în alte orașe (se menționează cazul livrării unui capac de toaletă Gala de la Tver).

Politica de prețuri este descrisă ca fiind competitivă. Catalogul prezintă reduceri (de exemplu, -35 la unele articole) și promoții.Se menționează cardurile de reducere și vânzările periodice.

Informații de contact

În textul furnizat nu există nicio indicație directă a unui număr de telefon sau a unei adrese fizice exacte, cu excepția mențiunii orașului Chelyabinsk. Totuși, site-ul indică clar prezența unui salon fizic unde poți obține sfaturi, vezi produsul în persoană și folosești serviciile unui designer. Livrarea se face la cerere, plata la primire este posibila.

Întrebări frecvente

Întrebări frecvente

Pot comanda online accesorii sanitare?

Da, pe site-ul vitrinagrez. ru există un magazin online. Utilizatorii pot plasa comenzi pentru produse precum căzi, mobilier sau robinete și le pot livra. În unele cazuri, plata la primire este posibilă.

Se oferă servicii de design interior?

Greza are un studio de design. Specialistii ofera design computerizat de faianta de baie, care te ajuta sa vizualizezi viitorul interior inainte de a achizitiona materiale.

Este posibil să încerci instalațiile sanitare înainte de a cumpăra?

În magazin poți nu numai să vezi și să atingi produsul, ci și să încerci cada cu hidromasaj. Acesta este considerat un avantaj important atunci când alegeți echipament.

Magazinul funcționează numai în Chelyabinsk?

Activitatea principală este concentrată în Chelyabinsk, dar există exemple de livrare a mărfurilor în alte orașe (de exemplu, Tver), ceea ce indică posibilitatea de a trimite comenzi în afara regiunii.

.

Scor SEO
64.38%
94
Scor atins
146
Scorul maxim

Informații principale

ℹ️
Titlu: Официальный сайт интернет магазина сантехники "Грезы" в Челябинске vitrinagrez.ru
Descriere: Интернет-магазин по продаже сантехники по оптимальной стоимости. Большой выбор качественной сантехники и сопроводительных аксессуаров. Качественная консультация для клиента в выборе сантехнической продукции в компании "Грезы" в Челябинске
Cuvinte cheie: empty
Codificarea paginii: utf-8
Dimensiunea fișierului paginii: 661 KB

Informații server

🖥️
IP: 185.125.59.6
Locaţie: Russia,RU,,,55.7386,37.6068,Europe/Moscow
Server HTTP: nginx
Codificare: utf-8
Cu sprijinul: php/7.2.34

Lista de meta etichete

🏷️

Link-uri interne

🔗

Informații Whois

📄
domain_name: vitrinagrez.ru
update_date: on
update_time:
creation_date: 2003-09-24T20:00:00Z
creation_time: 1064433600
expiration_date: 2026-09-24T21:00:00Z

Date brute Whois

📋
            domain:        VITRINAGREZ.RU
nserver: ns3-l2.nic.ru.
nserver: ns4-cloud.nic.ru.
nserver: ns4-l2.nic.ru.
nserver: ns8-cloud.nic.ru.
nserver: ns8-l2.nic.ru.
state: REGISTERED, DELEGATED, VERIFIED
person: Private Person
registrar: RU-CENTER-RU
admin-contact: https://www.nic.ru/whois
created: 2003-09-24T20:00:00Z
paid-till: 2026-09-24T21:00:00Z
free-date: 2026-10-26
source: TCI
Last updated on 2026-07-15T08:28:01Z

Robots.txt

🤖
			User-agent: *
Disallow: /*route=account/
Disallow: /*route=affiliate/
Disallow: /*route=checkout/
Disallow: /*route=product/search
Disallow: /index.php?route=product/product*&manufacturer_id=
Disallow: /index.php?route=product/manufacturer/info&manufacturer_id=
Disallow: /index.php?route=product/manufacturer/info&manufacturer_id=*&page=
Disallow: /index.php?route=product/product&product_id=	
Disallow: /admin
Disallow: /catalog
Disallow: /system
Disallow: /*?sort=
Disallow: /*&sort=
Disallow: /*?order=
Disallow: /*&order=
Disallow: /*?limit=
Disallow: /*&limit=
Disallow: /*?filter_name=
Disallow: /*&filter_name=
Disallow: /*?filter_sub_category=
Disallow: /*&filter_sub_category=
Disallow: /*?filter_description=
Disallow: /*&filter_description=
Disallow: /*?tracking=
Disallow: /*&tracking=
Disallow: /*compare-products
Disallow: /*search
Disallow: /*cart
Disallow: /*checkout
Disallow: /*login
Disallow: /*logout
Disallow: /*vouchers
Disallow: /*wishlist
Disallow: /*my-account
Disallow: /*order-history
Disallow: /*newsletter
Disallow: /*return-add
Disallow: /*forgot-password
Disallow: /*downloads
Disallow: /*returns
Disallow: /*transactions
Disallow: /*create-account
Disallow: /*recurring
Disallow: /*address-book
Disallow: /*reward-points
Disallow: /*affiliate-forgot-password
Disallow: /*create-affiliate-account
Disallow: /*affiliate-login
Disallow: /*affiliates
Disallow: /*?filter_tag=
Disallow: /*brands
Disallow: /*specials
Disallow: /*simpleregister
Disallow: /*simplecheckout
Disallow: *utm=
Allow: /catalog/view/javascript/
Allow: /catalog/view/theme/*/
 
User-agent: Yandex
Disallow: /*route=account/
Disallow: /*route=affiliate/
Disallow: /*route=checkout/
Disallow: /*route=product/search
Disallow: /index.php?route=product/product*&manufacturer_id=
Disallow: /index.php?route=product/manufacturer/info&manufacturer_id=
Disallow: /index.php?route=product/manufacturer/info&manufacturer_id=*&page=
Disallow: /index.php?route=product/product&product_id=
Disallow: /admin
Disallow: /catalog
Disallow: /system
Disallow: /*?sort=
Disallow: /*&sort=
Disallow: /*?order=
Disallow: /*&order=
Disallow: /*?limit=
Disallow: /*&limit=
Disallow: /*?filter_name=
Disallow: /*&filter_name=
Disallow: /*?filter_sub_category=
Disallow: /*&filter_sub_category=
Disallow: /*?filter_description=
Disallow: /*&filter_description=
Disallow: /*compare-products
Disallow: /*search
Disallow: /*cart
Disallow: /*checkout
Disallow: /*login
Disallow: /*logout
Disallow: /*vouchers
Disallow: /*wishlist
Disallow: /*my-account
Disallow: /*order-history
Disallow: /*newsletter
Disallow: /*return-add
Disallow: /*forgot-password
Disallow: /*downloads
Disallow: /*returns
Disallow: /*transactions
Disallow: /*create-account
Disallow: /*recurring
Disallow: /*address-book
Disallow: /*reward-points
Disallow: /*affiliate-forgot-password
Disallow: /*create-affiliate-account
Disallow: /*affiliate-login
Disallow: /*affiliates
Disallow: /*?filter_tag=
Disallow: /*brands
Disallow: /*specials
Disallow: /*simpleregister
Disallow: /*simplecheckout
Disallow: *utm=
Allow: /catalog/view/javascript/
Allow: /catalog/view/theme/*/
Clean-Param: utm_source&utm_medium&utm_campaign vitrinagrez.ru
Clean-param: tracking
Clean-Param: manufacturer_id
Clean-Param: route&path
Clean-Param: route /index.php

Host: https://vitrinagrez.ru/
Sitemap: https://vitrinagrez.ru/index.php?route=feed/google_sitemap
Sitemap: https://vitrinagrez.ru/index.php?route=extension/feed/yandex_sitemap        

Audit SEO

🔍

SEO tehnic

Cod de răspuns
200
Stare 200 OK - pagina se încarcă corect.
Codificarea caracterelor
Page: utf-8, Header: utf-8
Codificarea caracterelor consecventă între HTML și antete.
Dimensiunea paginii
677369 bytes
Dimensiunea paginii este acceptabilă pentru încărcare rapidă.
!
Resurse
205 total
Prea multe resurse. Optimizați și combinați fișierele pentru o performanță mai bună.
Etichete Hreflang
0 hreflang tags
Adăugați etichete hreflang dacă aveți conținut multilingv.
Robots.txt
Exists
S-a găsit fișierul Robots.txt.
Sitemap
Declared in robots.txt
Sitemap declarat în robots.txt.
HTTPS
Yes
Conexiune HTTPS securizată activată.
Comprimare
gzip
Comprimarea Gzip sau Zstd este activată pentru o încărcare mai rapidă.
!
Memorarea în cache
Not set
Adăugați anteturi de control cache pentru a îmbunătăți viteza de încărcare pentru vizitatorii care revin.
Viteza paginii
3.28 ms
Viteză excelentă de încărcare.

SEO pe pagină

!
Titlu
Официальный сайт интернет магазина сантехники "Грезы" в Челябинске vitrinagrez.ru
Titlul prea lung. Reduceți la 30-60 de caractere pentru a evita trunchierea.
!
Meta Descriere
Интернет-магазин по продаже сантехники по оптимальной стоимости. Большой выбор качественной сантехники и сопроводительных аксессуаров. Качественная консультация для клиента в выборе сантехнической продукции в компании "Грезы" в Челябинске Lenght:238
Meta descriere prea lungă. Reduceți la 100-160 de caractere.
!
Titlu H1
0 found - ""
Adăugați exact un titlu H1 cu cuvinte cheie principale.
Număr de cuvinte
1008
Lungime bună a conținutului (se recomandă 500-2000 de cuvinte).
!
Etichetă canonică
Adăugați etichetă canonică pentru a preveni problemele de conținut duplicat.
Meta duplicat
[]
Nu s-au găsit metaetichete duplicat.
Cuvinte cheie
empty
Set de meta cuvinte cheie (notă: nu este folosit de motoarele de căutare majore).

Conținut și UX

Limbă
ru
Atributul de limbă setat corect.
!
Imagini
80 total, 6 missing ALT
Adăugați text ALT la imagini pentru accesibilitate și SEO.
Vizualizarea
width=device-width, initial-scale=1.0
Metaetichetă Viewport setată corect pentru dispozitivele mobile.
Deschideți graficul
All OG tags present.
Toate etichetele esențiale OpenGraph sunt prezente.
Date structurate
2 JSON-LD scripts
S-au găsit date structurate (JSON-LD).

Poziții în Google

Căutare expresii - Google

🔍
Poziţie Fraza Pagină Fragment
3салон отделочных материалов/
3naxos ghibli/
4умывальник столешница/
5душевые углы советы/
8нужен ли полотенцесушитель/sovety-po-vyboru/be...
12lafaenza pasha b/
16jacob delafon унитаз kandel/
17толщина керамической напольной плитки/
17citywalk/
22душевые кабины в челябинске/dushevye-kabiny

Servicii suplimentare

💎