Български | Català | Deutsche | Hrvatski | Čeština | Dansk | Nederlandse | English | Eesti keel | Français | Ελληνικά | Magyar | Italiano | Latviski | Norsk | Polski | Português | Română | Русский | Српски | Slovenský | Slovenščina | Español | Svenska | Türkçe | 汉语 | 日本語 |
W

www.infobae.com

Înregistrat
Captură de ecran www.infobae.com
Captură de ecran a site-ului
Data actualizării analizei paginii: 2026/06/05 01:23:53
Data ultimei actualizări whois: 2026/05/19 21:02:04
Starea domeniului
Înregistrat
Plătit până
05.04.2027
Disponibil de la
05.05.2027
Scor SEO
67.81%
99
Scor atins
146
Scorul maxim

Informații principale

ℹ️
Titlu: Infobae América - Infobae
Descriere: El sitio de noticias en español más leído en el mundo. Con redacciones en Ciudad de México, Madrid, Bogotá, Lima y Buenos Aires; y corresponsales en las principales ciudades del mundo.
Cuvinte cheie: necunoscut
Codificarea paginii: utf-8
Dimensiunea fișierului paginii: 1014 KB

Informații server

🖥️
IP: 104.110.191.133
Locaţie: The Netherlands,NL,Haarlem,2011,52.3803,4.6422,Europe/Amsterdam
Server HTTP: openresty
Codificare: utf-8

Lista de meta etichete

🏷️

Link-uri interne

🔗

Legături externe

🌐

Informații Whois

📄
domain_name: infobae.com
update_date: 2026-03-04T09:24:46Z
update_time: 1772616286
creation_date: 2002-04-05T13:59:30Z
creation_time: 1018015170
expiration_date: 2027-04-05T12:59:30Z

Date brute Whois

📋
            Domain Name: INFOBAE.COM
Registrar: MarkMonitor Inc.
Domain Status: client delete prohibited
Domain Status: client transfer prohibited
Domain Status: client update prohibited
Domain Status: server delete prohibited
Domain Status: server transfer prohibited
Creation Date: 2002-04-05T13:59:30Z
Registry Expiry Date: 2027-04-05T12:59:30Z
Updated Date: 2026-03-04T09:24:46Z
Name Server: NS-CLOUD-D1.GOOGLEDOMAINS.COM
Name Server: NS-CLOUD-D2.GOOGLEDOMAINS.COM
Name Server: NS-CLOUD-D3.GOOGLEDOMAINS.COM
Name Server: NS-CLOUD-D4.GOOGLEDOMAINS.COM
REGISTRAR Contact: MarkMonitor Inc.
>>> Last update of RDAP database: 2026-05-19T21:02:04Z

Robots.txt

🤖
			User-agent: *

Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/sitemap2/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/news-sitemap2/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/sitemap2/category/america/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/news-sitemap2/category/america/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/sitemap2/category/teleshow/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/news-sitemap2/category/teleshow/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/sitemap-index-static/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/news-sitemap/category/estados-unidos/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/sitemap/category/estados-unidos/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/news-sitemap/category/mexico/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/sitemap/category/mexico/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/news-sitemap/category/espana/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/sitemap/category/espana/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/news-sitemap/category/colombia/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/sitemap/category/colombia/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/news-sitemap/category/peru/
Sitemap: https://www.infobae.com/arc/outboundfeeds/sitemap/category/peru/

Disallow: /buscador        

Audit SEO

🔍

SEO tehnic

Cod de răspuns
200
Stare 200 OK - pagina se încarcă corect.
Codificarea caracterelor
Page: utf-8, Header: utf-8
Codificarea caracterelor consecventă între HTML și antete.
Dimensiunea paginii
1039010 bytes
Dimensiunea paginii este acceptabilă pentru încărcare rapidă.
!
Resurse
193 total
Prea multe resurse. Optimizați și combinați fișierele pentru o performanță mai bună.
Etichete Hreflang
16 hreflang tags
Etichete Hreflang găsite pentru SEO multilingv.
Robots.txt
Exists
S-a găsit fișierul Robots.txt.
Sitemap
Declared in robots.txt
Sitemap declarat în robots.txt.
HTTPS
Yes
Conexiune HTTPS securizată activată.
Comprimare
gzip
Comprimarea Gzip sau Zstd este activată pentru o încărcare mai rapidă.
Memorarea în cache
private, max-age=60
Antetele pentru controlul cache-ului setate corect.
Viteza paginii
1.6 ms
Viteză excelentă de încărcare.

SEO pe pagină

!
Titlu
Infobae América - Infobae
Titlul prea scurt. Extindeți la 30-60 de caractere pentru un SEO mai bun.
!
Meta Descriere
El sitio de noticias en español más leído en el mundo. Con redacciones en Ciudad de México, Madrid, Bogotá, Lima y Buenos Aires; y corresponsales en las principales ciudades del mundo. Lenght:184
Meta descriere prea lungă. Reduceți la 100-160 de caractere.
!
Titlu H1
4 found - "Solicita tu consentimiento para usar tus datos para brindarte una experiencia personalizada:"
Folosiți un singur titlu H1 pe pagină. Eliminați etichetele H1 suplimentare.
Număr de cuvinte
9824
Conținut foarte cuprinzător. Luați în considerare împărțirea în mai multe pagini dacă este prea lungă.
!
Etichetă canonică
Adăugați etichetă canonică pentru a preveni problemele de conținut duplicat.
Meta duplicat
[]
Nu s-au găsit metaetichete duplicat.
Cuvinte cheie
Meta cuvintele cheie sunt opționale (nu sunt utilizate de motoarele de căutare majore).

Conținut și UX

Limbă
es
Atributul de limbă setat corect.
!
Imagini
16 total, 2 missing ALT
Adăugați text ALT la imagini pentru accesibilitate și SEO.
Vizualizarea
width=device-width, initial-scale=1.0, user-scalable=yes, minimum-scale=0.5, maximum-scale=2.0
Metaetichetă Viewport setată corect pentru dispozitivele mobile.
Deschideți graficul
All OG tags present.
Toate etichetele esențiale OpenGraph sunt prezente.
Date structurate
1 JSON-LD scripts
S-au găsit date structurate (JSON-LD).

Poziții în Google

Căutare expresii - Google

🔍
Poziţie Fraza Pagină Fragment
1fotos de eva maria abad/peru/2025/02/26/eva...
1виды рук/ru/2022/03/10/the-s...
1типы рук/ru/2022/03/10/the-s...
1ангелы по дате/ru/2022/04/01/what-...
2технические проблемы/ru/2022/03/17/the-1...
2буква м значение/ru/2022/03/12/know-...
3fotos de vajinas de adolecentes/peru/2024/06/19/est...
3форма рук/ru/2022/03/10/the-s...
3какой язык в перу/ru/2022/04/19/what-...
3сильный год/ru/2022/03/15/chine...

Poziții în Yandex

Căutare expresii - Yandex

🔍
Poziţie Fraza Pagină Fragment
2eva maria abad/en/2022/03/23/who-i...

Servicii suplimentare

💎